BİLGİ İŞLEM PROJELERİ

1- 24 adet bilgisayar ve 18 tane olan yazıcı sayısı yeni birim ve bölümlerin açılmasıyla kullanıcı sayısına göre artırılmış şu anitibariyle 64 bilgisayar ve 40 yazıcıya çıkmış aktif hale getirilmiştir

2- Eski Belediye Otomasyon sisteminde görülen eksiklikler ve güvenlik zafiyeti sebebiyle tümüyle değiştirilmiş, tüm birimlerin yeniotomasyon sistemine eski data ve bilgileri eksiksiz ve tam olarak geçirilmiştir. Eski otomasyon sisteminde yapılmayan, TC. Kimlik Sorgulama ve Doğrulama sistemi ve Takbis Tapu Sistemi hazırlanarak yeni sistemde aktivitasyonu yapılarak kullanıma açılmıştır.Yenilenen Belediye Otomasyon Sisteminin güvenlik seviyesi artırılmış ve otomatik takip, kayıt ve yedekleme sistemi eklenmiştir.

3- Eski Bilgisayar-Yazıcı-Tarayıcı-Fotokopi-Baskı makinalarının bakım, tamir ve onarımları birimimiz tarafından yapılmış çalışır halegetirilmiştir.

4- Belediye hizmet binası içerisinde bulunan eski ve kayıt almayan kamera ve güvenlik sistemi tümüyle yenilenerek kayıt alması sağlanmış eksik görülen yerlere kameralar yerleştirilerek güvenlik seviyesi artırılmıştır.

5- Bilgi İşlem birimi kurularak Bilgisayar, Yazıcı, Tarayıcı, Fotokopi Cihazlarının tamir bakım ve onarım işlemleri burada yapılmaya başlanmış olup Belediye Otomasyon Sistemi, Kamera Kayıt Sistemi güvenli şekilde bu birimde muhafaza edilmektedir.

6- İncirliova Belediye Şantiyesi, Acarlar Şantiyesi, Fen İşleri, Taş Ocağı, Hayvan Barınağında bulunan eski ve kayıt almayan kamera güvenlik sistemi yenilenerek çalışır hale getirilmiştir.

7- Belediye hizmet binasında bulunan eski ve arızalı telefon şebekesi yeni telefonların bağlanmasıyla birlikte yenilenmiş ve çalışırhale getirilmiştir.

8- Belediye Müdürlükleri ve bağlı birimlerin resmi E-Mail adresleri alınarak tüm personelin resmi yazışma mailleri atanmış olupkullanıma açılmıştır.

9- Pazaryerlerinde ve esnaf kontrollerinde kullanılmak üzere daha önce alınan fakat kullanılmayan Termal cihazların bakım tamir ve onarımları yapılmış olup çalışır vaziyete getirilerek yeni Belediye Otomasyon Sistemine uyumlu şekilde çalışması sağlanmıştır.

10- Belediye Hizmet binasında bulunan internet ağ sistemi ve wireless ağ sisteminin eksikleri ve güvenlik zaafiyetleri tespit edilmiş olup, yenilenerek gerekli güvenlik önlemleri sağlanarak, aktif hale getirilmiştir. Tüm internet sistemi kayıt altına alınmaya başlanmışdışarıdan harici erişim engellenmiştir.

11- İncirliova Belediyesi Resmi İnternet Sitesi yapılmış olup, Online Ödeme, Online Borç Sorgulama, Bina-Arsa Rayiç Değerleri gibi bölümler eklenerek kullanıma açılmıştır. (Yapımı devam ediyor)

12- Parmak İzli ve Kartlı Geçiş Sistemi yapılarak personelin giriş-çıkışları kayıt altına alınmaya başlanmıştır. (Yapımı devam ediyor)

13- Beyaz Masa Otomasyon sistemi kurularak halkımızın dilek, istek ve şikayetlerini Bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde kayıt altınaalarak, yapılan her başvurunun en kısa sürede çözüme ulaştırılması ve bilgilendirilmesi sağlanmıştır.

14- EBYS Evrak sistemi, E-İmza lı otomasyon sistemi çalışmaları sonlanmış olup aktif hale getirilmiştir.

15- Araç Takip Sistemi aktif hale getirilmiş olup detaylı sorgulamalar, online takip sistemleri, araçlar hakkında detaylı bilgilere ulaşılmaktadır.

16- SMS mesaj sistemi Ağı kurularak tüm vatandaşlarımıza etkinlik, bilgilendirme ve cenaze kısa mesajları gönderilmektedir.

17- Hizmet ağımızın ve çalışmalarımızın artmasıyla birlikte yetersiz kalan santral sistemi değiştirilerek yenilenmiş daha yüksek kapasiteli santral sistemi kurularak iletişimin aksaması engellenmiştir.

17- İnternet sitemizin yapımı tamamlanmış hizmete açılmıştır.